Ученето чрез преживяване - вълнуващ урок за човешкото тяло в 3. клас
С много интерес и любопитство премина един по-различен урок по учебния предмет „Човекът и природата“ в 3"Б" клас на тема: „Органи в човешкото тяло“.
В рамките на занятието учениците имаха възможност нагледно да се запознаят със строежа на човешкото тяло чрез макет, подходящ за възрастта на учениците. Те разгледаха основните органи, научиха повече за тяхната функция и значението им за правилното функциониране на организма. Чрез практическа работа и активно участие децата затвърдиха знанията си по един достъпен и увлекателен начин.
Особен акцент в урока беше поставен върху значението на здравословния начин на живот – правилното хранене, движението и грижата за собственото здраве и защо това е важно още от ранна възраст.
Този иновативен подход в образователния процес е част от стремежа на училището да предоставя съвременно и практически насочено образование. В тази връзка предстои откриването на STEM център, в който направлението „Природни науки“ ще даде възможност на учениците да усвояват знания по още по-интерактивен и практически ориентиран начин.
Чрез модерна среда и нови технологии децата ще изследват природата, човека и заобикалящия ни свят – свят, който се променя с все по-бързи темпове и изисква любознателни, мислещи и адаптивни млади хора.










